Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


Rozmawiali o zdrowym trybie życia

P1160113W Starostwie Powiatowym w Opatowie w czwartek odbyło się spotkanie w ramach Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pod nazwą „Rodzina Twój Bezpieczny Świat". Organizatorem spotkania było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Opatowie.

 

 

 

W czwartek, 11 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego spotkali się przedstawiciele rodzin zastępczych z terenu powiatu opatowskiego oraz pracownicy Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, aby poruszyć tematykę zdrowego trybu życia. Spotkanie rozpoczął wicestarosta opatowski, Gustaw Saramański wspólnie z kierownik PCPR w Opatowie, Katarzyną Ambryszewską.

- Dziękujemy, że tak licznie skorzystali Państwo z naszego zaproszenia. Mam nadzieję, że poruszone tematy na naszym spotkaniu zostaną wdrożone przez was i wasze rodzinny w życiu codziennym. Współczesny świat stwarza dla nas bardzo wiele zagrożeń dla naszego zdrowia, ale też życia. Dzięki wdrożeniu dobrych zasad możemy choć trochę starać się ograniczyć ten niekorzystny wpływ na nasze zdrowie – powiedział wicestarosta Gustaw Saramański.

Podczas rozmów zostały poruszone tematy związane ze zdrowym trybem życia. Sylwia Kot z opatowskiej Stacji Snitarno – Epidemiologicznej podczas swojego wykładu uświadomiła uczestnikom spotkania jak istotny wpływ ma zdrowy tryb życia na prawidłowe funkcjonowanie rodziny. Psycholog Jolanta Urlych – Zacharczuk natomiat omówiła metody wychowawcze odnosząc się do agresji i autoagresji u dzieci i młodzieży. Omówione zostały również metody radzenia sobie w dobie zagrożeń jakimi są dopalacze, narkotyki i gry komputerowe.

Spotkanie odbyło się nie tylko w ramach corocznych Świętokrzyskich Dni Profilaktyki, ale również zostało połączone z realizacją spotkań w ramach projektu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opatowie pod nazwą „W trosce o rodzinę".

Projekt ten skierowany jest do osób objętych pieczą zastępczą oraz pełnoletnich wychowanków, którzy opuszczają piecze, jak i wychowanków objętych programem usamodzielnienia w tym instytucjonalną pieczą zastępczą, a także rodzin które sprawują opiekę na tymi wychowankami oraz pracownicy PCPR w Opatowie. Dofinansowanie projektu odbywa się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020 na kwotę 511 382,90 zł w tym ze środków Unii 391 382,90 zł, udział własny pokryty ze środków przeznaczonych na rodziny zastępcze wnosi 120 000,00 zł.

W ramach projektu uczestnicy korzystają m.in. z usług prawnych, psychologicznych i doradcy zawodowego, dostają również kompleksowe wsparcie socjalne, terapeutyczne, informatyczne ze strony pracowników PCPR.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 124 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj279
Wczoraj318
Tydzień1069
Miesiąc4553
Wszystkie640239

Logowanie