Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


Unijne stypendium dla uczennicy Bartosza

stypend1Paulina Lis z klasy Ic o profilu medycznym z Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie uzyskała stypendium w ramach kolejnej edycji „Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych województwa świętokrzyskiego" realizowanego przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego w ramach priorytetu IX PO KL Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach – Poddziałanie 9.1.3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomoc stypendialne skierowana jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, dla których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym. O przyznanie miesięcznego stypendium współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych, starało się 560 uczniów z całego regionu, uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych. Każdy ze złożonych wniosków został rozpatrzony przez komisję, która dokonała oceny merytorycznej i wyłoniła ostateczna listę rankingową.

Miejsce na tej liście uzależnione jest od liczby zdobytych punktów, które przyznawane są za: średnią ocen na świadectwie w roku szkolnym 2015/2016, wyniki egzaminów zewnętrznych oraz sukcesy osiągnięte na olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

W bieżącym roku stypendia otrzyma 200 uczniów, a wśród nich Paulina Lis z naszego Bartosza. Środki ze stypendium są przeznaczone na zakup książek i pomocy naukowych, takich jak: kalkulatory, laptopy, drukarki, na sfinansowanie kursów językowych, zwrot kosztów dojazdów na zajęcia i opłaty abonamentowe za Internet, czyli na rozwój edukacyjny młodego człowieka.

Departament Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego zaprosił uczniów wraz z opiekunami do udziału w uroczystości wręczania stypendiów, która odbyła się 24 kwietnia w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach.

Każdy ze stypendystów pozostaje pod opieka merytoryczną nauczyciela, który przygotowuje dla niego „Indywidualny plan rozwoju edukacyjnego", monitoruje osiągnięcia edukacyjne oraz wykorzystanie środków stypendialnych. Opiekunem Pauliny jest pani Ewa Basak.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 117 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj279
Wczoraj318
Tydzień1069
Miesiąc4553
Wszystkie640239

Logowanie