Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


„Szkoła na Górce” otworzyła drzwi dla gimnazjalistów

D otwarty 04 2017 0004Gimnazjaliści z powiatu opatowskiego i spoza jego granic tłumnie przybyli do Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie, aby w ramach „Dnia Otwartego" obejrzeć szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018.

 

 

- Cieszy mnie tak duże zainteresowanie szkołą, którą mam zaszczyt kierować – powiedziała Magdalena Gdowska, dyrektor opatowskiego ZS nr 1. Mam nadzieję, że spośród niezwykle bogatej oferty edukacyjnej każdemu uda się wybrać kierunek kształcenia po linii jego zdolności i zainteresowań. Szkoła gwarantuje nie tylko bardzo wysoki poziom nauczania, o czym świadczą ostatnie wyniki egzaminu maturalnego i egzaminów zawodowych, ale również naukę w profesjonalnych pracowniach zawodowych, np.:
w pracowni dla hotelarzy, logistyków, mechaników samochodowych i niezwykle kosztownej w wyposażeniu pracowni agrotroniki.

Gimnazjaliści mieli okazję podpatrzeć, jak funkcjonują na co dzień poszczególne typy techników, szkoła zawodowa i liceum. „Żywieniówka" serwowała przekąski własnej produkcji, „mundurówka" popisywała się sprawnością fizyczną, „rolnicy" pokazali, jak obsługiwać sprzęt polowy, zaś mechanicy czarowali umiejętnością naprawy samochodów
i wraz ze swymi nauczycielami zorganizowali dla gimnazjalistów kiełbaski pieczone na grillu. Nie obyło się też bez praktycznej lekcji hotelarstwa. W specjalnie zainscenizowanym „pokoju hotelowym" oraz „recepcji" młodzi adepci hotelarstwa pokazali, co znaczy dobrze zaopiekować się gościem, aby zawsze wracał do tego jedynego hotelu. Swoją pracownię otworzyli też logistycy i wprowadzili gimnazjalistów w tajniki nauki tego zawodu.

- Jeszcze się waham między liceum mundurowym a technikum hotelarstwa – wyznała gimnazjalistka z Wilczyc – ale już wybrałam szkołę. Jak mogłoby być inaczej, tu uczy się moje rodzeństwo i „Szkoła na Górce" wpisała się w tradycję rodzinną.

- W przyszłości będę nowoczesnym rolnikiem, chcę korzystać z unijnych dotacji – dodał Patryk z opatowskiego gimnazjum - kolega mówił, że nie ma lepszej szkoły niż ta.

Goście obejrzeli również program artystyczny, na który złożyły się scenki parodiujące nauczane w szkole zawody.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj276
Wczoraj318
Tydzień1066
Miesiąc4550
Wszystkie640236

Logowanie