Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


Opatowskie szkoły pożegnały tegorocznych maturzystów

zakończenie1Kilkuset uczniów klas maturalnych odebrało świadectwa ukończenia szkół ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest opatowskie starostwo. Abiturientów żegnali m.in. starosta Bogusław Włodarczyk, dyrektorzy szkół, radni oraz uczniowie klas młodszych. Najlepsi maturzyści nagrodzeni zostali dyplomami, statuetkami i nagrodami.

 

 

Uroczyście w "Bartoszu"

Ceremonia pożegnania tegorocznych maturzystów z opatowskiego "Bartosza" tradycyjnie rozpoczęła się od mszy św. w klasztorze oo. Bernardynów. Druga część uroczystości odbyła się w hali sportowej, gdzie oprócz abiturientów zgromadzili się ich rodzice, nauczyciele, uczniowie klas młodszych. Ceremonię zakończenia edukacji przez uczniów klas trzecich uświetnili obecnością Bogusław Włodarczyk, opatowski starosta, Aneta Bławat, radna Rady Powiatu Opatowskiego.
Dyrektor placówki Barbara Kasińska podziękowała uczniom za trzy lata nauki w "Bartoszu", osiągnięte wyniki, reprezentowanie szkoły w uroczystościach. Szczególne podziękowania skierowała do finalistów i laureatów konkursów i olimpiad. Wszystkim życzyła osiągnięcia jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym i indeksów wymarzonych uczelni.
Samorządowcy przyłączyli się do podziękowań i życzeń powodzenia w dalszych etapach kształcenia. Starosta poinformował, że w najbliższym czasie zostanie zmodernizowane boisko przy "Bartoszu" i co ważne będzie można z niego korzystać już w nadchodzące wakacje. Z kolei Aneta Bławat mówiła o ofertach stażów dla absolwentów.
Aż 31 uczniów odebrało świadectwa z wyróżnieniem. Pięcioro nagrodzono za 100 procentową frekwencję w ciągu trzech lat nauki. Kilkudziesięciu maturzystów otrzymało okolicznościowe statuetki za aktywną działalność pozalekcyjną. Wśród wyróżnionych znalazły się Wiktoria Seweryńska i Klaudia Kuca, które prowadziły audycje "Bartosz w eterze" na falach Radia Opatów. Druga z nich współpracowała także z Wiadomościami Świętokrzyskimi.
Tytuł "Złotego absolwenta" odebrali: Wiktoria Skrzypczak, Krystian Mirowski, Przemysław Skrzypczak.
Rodzice trzecioklasistów kwiatami podziękowali kadrze pedagogicznej i pracownikom szkoły za trud włożony w edukację i wychowanie ich pociech.
Spotkanie zwieńczył program artystyczny.

 

wideoreportaż z uroczystości

 

Wyjątkowo uroczyste spotkanie

,,Ważne są dni, których jeszcze nie znamy'', to myśl przewodnia uroczystości pożegnania absolwentów ZS nr 1 w Opatowie. Uczniowie klas Liceum Służb Mundurowych, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Pojazdów Samochodowych oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych po raz ostatni spędzili czas w obecności swych wychowawców i nauczycieli, pod których opieką pracowali przez kilka lat nauki w szkole. Uroczystość zaszczycili swą obecnością starosta Bogusław Włodarczyk, radni Rady Powiatu Opatowskiego Aneta Bławat i Tomasz Świątek, Karolina Stojek reprezentująca Ochotniczy Hufiec Pracy oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Było to wyjątkowo uroczyste spotkanie, podczas którego dyrektor Magdalena Gdowska dziękując młodzieży za ich ogromną pracę, aktywność i zaangażowanie w życie szkoły, jednocześnie życzyła kolejnych sukcesów na egzaminie maturalnym i w dalszej realizacji podczas wymarzonych studiów i pracy zawodowej. Z dumą podkreślała liczne sukcesy i osiągnięcia absolwentów pracujących pod czujnym kierunkiem nauczycieli i wychowawców. W swej wypowiedzi dyrektor szkoły skierowała swe podziękowania do starosty Bogusława Włodarczyka za ogromne wsparcie, jakie uzyskuje szkoła od organu prowadzącego.
Kilkadziesiąt osób spośród absolwentów odebrało nagrody, statuetki i dyplomy jako podziękowanie za wysokie osiągnięcia podczas nauki w szkole, godne jej reprezentowanie w olimpiadach i konkursach oraz za działalność sportową i artystyczną. Szczególną nagrodą, będącą uhonorowaniem dla najwyższych osiągnięć w nauce szkolnej jest w ZS nr 1 w Opatowie statuetka i tytuł ,,Primus Inter Pares''. Ten zaszczytny tytuł otrzymali absolwentki: Angelika Cieszkowska z Liceum Służb Mundurowych i Karol Czeczot z Technikum Pojazdów Samochodowych.
Miłym akcentem, który wpisał się już w tradycją szkoły stały się Listy Gratulacyjne wręczane rodzicom absolwentów. Wręczyła je dyrektor Magdalena Gdowska wraz z wychowawcami: Dorotą Jeziorską, Agnieszką Mianowską, Szczepanem Madejem i Elżbietą Sabat. Miłą niespodzianką były dyplomy i nagrody przygotowane przez Fundację GROM COMBAT i Klub "Komandos'', które w imieniu mjr. Jacka Kowalika wręczyli nauczyciele koordynujący pracę klas mundurowych Edyta Gwoździk i Marek Frejlich.
W imieniu maturzystów podziękowała kadrze i pracownikom szkoły Dominika Łukasik z klasy III LOM. Spotkanie zakończył występ artystyczny.

 

wideoreportaż z uroczystości

 

Gratulacje i życzenia

Scenariusz pożegnania maturzystów ZS w Ożarowie im. M. Skłodowskiej - Curie był identyczny jak w opatowskich szkołach. W okolicznościowych przemówieniach uczniom dziękowali i gratulowali starosta B. Włodarczyk, dyrektor szkoły Marcin Stańczyk. Były kwiaty, zadowolenie, ale też i łzy.
Liceum Ogólnokształcące w ożarowskim ZS z wyróżnieniem ukończyli: Dominika Życińska, Karolina Lenart, Dominika Wójcicka, Agnieszka Obrębska; Technikum Informatyczne i Mechatroniczne: Marta Sobczak, Piotr Andryka. Wychowawcami uczniów byli: Agnieszka Golczyńska, Janusz Czuba.

 

wideoreportaż z uroczystości

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj276
Wczoraj318
Tydzień1066
Miesiąc4550
Wszystkie640236

Logowanie