Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


O reakcji z opatowską młodzieżą

DSC 0252„Reaguję nie kabluję" – to główne hasło powiatowej debaty z młodzieżą zorganizowanej w Opatowskim Ośrodku Kultury w ramach prowadzonej przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach kampanii społecznej „Służąc Niesiemy Bezpieczeństwo". W spotkaniu wziął udział wicestarosta opatowski, Gustaw Saramański.

 

W ostatnim tygodniu kwietnia w sali widowiskowej Opatowskiego Ośrodka Kultury odbyła się debata społeczna z młodzieżą pt. „Reaguję nie kabluję". Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Służąc Niesiemy Bezpieczeństwo" prowadzonej przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach od końca marca bieżącego roku.

Opatowska debata rozpoczęła się przedstawienia przez zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie mł. insp. Andrzeja Skowrońskiego założeń kampanii. Głównym jej celem jest przeciwdziałanie przestępczości poprzez zaangażowanie nie tylko funkcjonariuszy, ale przede wszystkim lokalnego społeczeństwa. Kampania ma na celu również przybliżenie roli Policji w społeczeństwie oraz specyfiki służby, które umożliwi wspólne analizowanie i rozpoznanie problemu oraz odszukanie jak najlepszych rozwiązań.

Podczas spotkania przybliżono również wszystkim uczestnikom zasady działania aplikacji mobilnej „Moja Komenda", która została stworzona w celu ułatwienia kontaktów społeczeństwa z Policją.

- Na poczucie bezpieczeństwa ma wpływ każdy z nas, nie tylko funkcjonariusze policji. W ostatnim czasie coraz częściej obywatele angażują się w działania społeczne na rzecz bezpieczeństwa. Jednym z takich działań w ramach współpracy środowiska lokalnego z Policją jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie każdy może zgłosić występujące w okolicy miejsca swojego zamieszkania zagrożenia- mówił mł. insp. Andrzej Skowroński z opatowskiej Komendy Policji.

Debatę poprowadził Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach ds. Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Gerard Bah. Na podstawie konkretnych przykładów omówił działanie, ale także brak reakcji osób będącymi świadkami różnego rodzaju zdarzeń. W trakcie spotkania młodzież chętnie zaangażowała się w debatę wymieniając swoje spostrzeżenia.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj276
Wczoraj318
Tydzień1066
Miesiąc4550
Wszystkie640236

Logowanie