Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


Integracyjnie z piosenką religijną

DSC 0264W auli Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Opatowie w środę, 26 kwietnia odbył się VII Integracyjny Przegląd Piosenki Religijnej organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Niemienicach i Warsztat Terapii Zajęciowej w Opatowie. Muzyczne wydarzenie odbyło się pod patronatem starosty opatowskiego, Bogusława Włodarczyka.

 

 

Celem przeglądu była popularyzacja śpiewania, a w szczególności popularyzacja piosenki i pieśni religijnej oraz prezentacja dorobku artystycznego placówek.

- Najważniejsze to przełamanie stereotypów i barier wobec osób niepełnosprawnych - mówi Bożena Chodorek, dyrektor ośrodka w Niemienicach.
Na początku imprezy głos zabrali gospodarze: Bożena Chodorek- dyrektor SOSW w Niemienicach i Norbert Staniszewski –kierownik WTZ w Opatowie. Natomiast oficjalnego otwarcia i zamknięcia przeglądu w imieniu starosty opatowskiego, Bogusława Włodarczyka dokonała Monika Susło z Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Opatowie.

W VII Integracyjnym Przeglądzie Piosenki Religijnej wzięli udział również zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się m.in.: Małgorzata Skrzypczak- starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Kielcach, ks. Rafał Borycki z parafii pod wezwaniem św. Józefa w Biskupicach i ks. Wojciech Petryk z parafii pod wezwaniem św. Barbary w Słupii Nadbrzeżnej.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie i uczestnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy w Dębnie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Opatowie. Byli także przedstawiciele Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej z parafii Wniebowzięcia Najświętrzej Marii Panny z klasztoru Ojców Bernardynów w Opatowie. Zaprezentowali się mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku, uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulejowie, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Sobowie, Dom Pomocy Społecznej w Czachowie, -Środowiskowego Domu Samopomocy w Ożarowie, Środowiskowego Dom Samopomocy w Tarłowie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jałowęsach. W przeglądzie udział wzięła Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza w Nieskurzowie Nowym, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Niemienicach, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku z siedzibą w Opatowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Bidzinach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Czekarzewicach, Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza numer 1 w Opatowie.

Imprezę poprowadzili: Marzena Religa i Dariusz Tomtas, nauczyciele ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Niemienicach.

- W czasie prezentacji można było posłuchać pięknych pieśni religijnych, nawet ulubionej pieśni przez papieża Polaka, świętego Jana Pawła II, Barki. Były też pieśni: Kiedyś wino i chleb, Jezus siłą mą, Klękam, Z Jezusem w sercu, Rysuję krzyż kropelką krwi, Jesteś radością mojego życia, Niebo do wynajęcia, Schowaj mnie, Barka, Maleńka miłość, Mój mistrzu – relacjonuje Norbert Staniszewski.

Po zakończeniu części konkursowej organizatorzy wspólnie z zaproszonymi gośćmi wszystkim wykonawcom wręczyli dyplomy i pamiątkowe statuetki. W finale wieńczącym spotkanie zabrzmiała pieśń Alleluja autorstwa Leonarda Cohena.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 56 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj275
Wczoraj318
Tydzień1065
Miesiąc4549
Wszystkie640235

Logowanie